exekuce

karla88
Členem od 23. 03. 2015
1 příspěvků

dobrý večer,loni v létě jsem se po druhé vdala ale z prvního manželství mám bohužel dluhy,dnes mi přišel papír o nařízení exekuce,jsem na uřadu práce se dvěma dětmi a manžel samozřejmě pracuje moje otázka je jaký dopad to bude mít na mého nynějšího manžela dluh je z roku 2010 ale exekuce ho začala vymáhat až teď mohou sáhnout manželovi na plat?děkuji

dluhyexekuce
Členem od 21. 07. 2011
103 příspěvků

Dobrý den,
dle našeho názoru by neměl být plat Vašeho manžela postižen, neboť podle § 262a odst. 2 OSŘ, lze exekuci srážkami ze mzdy nařídit tehdy, jde-li o vydobytí dluhu, který patří do společného jmění manželů, což závazky vzniklé jednomu z manželů před uzavřením manželství obecně nepatří.
Je tedy na Vás, abyste podali návrh na částečné zastavení exekuce pro její provádění srážkami ze mzdy Vašeho manžela.

S pozdravem
/www.dluhyexekuce.cz" rel="nofollow">http/www.dluhyexekuce.cz

  • 1